Výroba a prodej tiskových kazet - Z + M servis - Specialista na tisková řešení

Výroba a prodej tiskových kazet

Společnost Z+M servis je v současnosti jedním z největších výrobců alternativních tonerových a inkoustových kazet v České a Slovenské republice.


S výrobou alternativních tiskových kazet, stejně jako s renovací máme více než desetiletou zkušenost a aktuální výrobní kapacita činí cca 350.000 ks tonerových a cca 150.000 ks inkoustových kazet ročně.

Portfolio námi vyráběných tiskových kazet je napříč všemi dnes používanými značkami tiskáren.

Téměř do všech modelů tiskáren od různých výrobců umíme nabídnout ekonomicky výhodný a ekologicky šetrnější výrobek oproti nakoupené originální kazetě od výrobce tiskového zařízení.

 

Vzhledem k výše uvedené kapacitě výroby je nutné mít neustálý přehled o tom, kdy a jak daná kazeta byla vyrobena, popřípadě v jaké fázi výroby se kazeta nachází.

Nejedná se jen o evidenci možných reklamací, ale také o plánování nákupu materiálů a komponentů potřebných k výrobě.

Z tohoto důvodu je v naší výrobě zaveden proces sledování kazety pomocí čárového kódu od vstupu kazety do firmy až po samotné vyexpedování. V praxi to znamená, že každá kazeta, která se dostane do oddělení příjmu kazet je osazena čárovým kódem a načtena do systému. V případě, že kazeta již čárový kód má, tak je kód identifikován a načten do systému. Poté se v každé části procesu, výroby kazety tento kód načítá a přidávají se potřebné sběrné informace.
Pomocí tohoto procesu se poté snáze identifikují důvody reklamací, návrhy na změny v technologii a řada dalších navazujících postupů.

Součástí naší výroby je i testovací a vývojové centrum, které má na starost vývoj tiskových kazet a přípravu technologických postupů k výrobě.

Co je alternativní kazeta a jak probíhá její výroba?

Alternativní (kompatibilní) tisková kazeta Z+M je nová a námi vyrobená kazeta, která má veškeré komponenty nové a nepoužité. Jediné co, není zcela nové je tzv. "tělo" kazety (plastový obal). Nicméně i tento díl je podroben přísné kontrole při výběru vhodnosti použitelnosti. K tomuto účelu vykupujeme prázdné originální a maximálně jednou použité kazety. Tyto kazety vyčistíme, zkontrolujeme a poté osadíme výhradně novými komponenty. Následně každá kazeta, která opouští naší výrobu, je otestována a následně zajištěna sealem a čipem. Na expedici se poté kazeta polepí příslušnými polepkami, vloží do vzduchem plněného ochranného obalu a následně zabalí do krabice. Takto připravená tisková kazeta je připravena k expedici.

Co je renovace tiskové kazety a jak probíhá její renovace?

Renovace tiskové kazety probíhá dvojím způsobem. Buď od zákazníka vyzvedneme prázdnou vypsanou kazetu, nebo pro renovaci použijeme kazetu z našich skladových zásob.

Samotná renovace tiskové kazety začíná rozebráním a vyčištěním dle technologického postupu, kde vyškolený technik posoudí, které komponenty je potřeba vyměnit a které mohou být opakovaně použity.

Po zrenovování je kazeta odevzdána na nezávislé otestování a dále je postup stejný jako u alternativní kazety.

Po výstupním otestování je předána na expedici k polepení, zabalení a k přípravě k expedici.

Jaký je rozdíl mezi alternativní a renovovanou kazetou?

Hlavní rozdílem obou kazet, je to, že u Alternativní kazety se jedná o 100% nový výrobek.

 

U všech kazet garantujeme stejnou výtěžnost (počet vytištěných stran) jako u kazet originálních.

Výtěžnost kazet testujeme dle principů a normy ISO/IEC 19752.

 

Součástí záruky za tiskové kazety je převzetí veškerých platných záručních podmínek za tiskárny a kopírky našich obchodních partnerů, včetně poskytování záručního a pozáručního servisu na tato zařízení.


Na dodávaný spotřební materiál poskytujeme následující záruky:

  • 24 měsíců na originální kazety
  • 36 měsíců na renovované kazety
  • 48 měsíců na kompatibilní kazety
  • Doživotní záruku na mechanické části kazety